Frezarki do metalu

Co to są frezarki do metalu i czym się charakteryzują? Frezarki to urządzenia stosowane przy obróbce materiałów metalowych. Skrawają materiały za pomocą wieloostrzowych narzędzi, głowic frezowych lub frezów. Urządzenia takie mają możliwość obrabiać rowki, gwinty lub powierzchnie krzywoliniowe.

Istotnym parametrem określającym frezarki do metalu jest robocza szerokość stołu – na ogół oznaczona w ich symbolu. Charakteryzuje je duża sztywność – dzięki której są one odporne na drgania.

Jest wiele modeli frezarek konwencjonalnych.

Frezarki do metalu konwencjonalne są to obrabiarki sterowane ręcznie, wykorzystywane najczęściej przy produkcji mało- oraz średnioseryjnej.

Frezarka obwiedniowa do kół zębatych 53A80H

Frezarka obwiedniowa do kół zębatych 53A80H

Na całym świecie sprzedawane bywają przede wszystkim frezarki: promieniowe, stołowe, wspornikowe, narzędziowe, łożowe, bramowe, uniwersalne, do gwintów, czy też specjalne modele frezarek, stosowane do szczegółowej obróbki przedmiotów.

Frezarka uniwersalna JAFO FWD 25

Frezarka uniwersalna JAFO FWD 25

W jaki sposób frezarki do metalu frezują przedmioty metalowe? Frezarki wyposażone są w narzędzie, które wykonuje główny ruch obrotowy. Ruchy posuwowe realizowane są przez narzędzie oraz frezowany materiał. Kształt frezowanych powierzchni zależy od kształtu ostrza freza.

Wśród nabywców z całego świata bardzo popularne są frezarki narzędziowe do metalu. To są maszyny, które wykonują różne narzędzia, uchwyty, przyrządy, lub też różne wykrojniki. Dzięki bogatemu oprzyrządowaniu frezarki te stają się uniwersalne, realizują niełatwe zabiegi frezarskie. Wyróżniają się także dużą dokładnością.

Występują też w sprzedaży specjalistyczne rodzaje frezarek. Takie frezarki do metalu to urządzenia dobrane do branży przemysłu, dla którego mają pracować. Przykładem takich maszyn mogą być frezarki do obróbki zębów frezów, czy też frezarki do wierteł krętych i gwintowników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *