Prasy rewolwerowe

Teraz na świecie wytwarzanych jest wiele rodzajów pras, jak np. prasy rewolwerowe. Maszyny te wykorzystywane są do wytwórczości w warsztatach, narzędziowniach czy w zakładach produkcyjnych.

Czym cechują się prasy rewolwerowe? Prasy rewolwerowe to inaczej nazywane wykrawarki rewolwerowe sterowane cyfrowo. Dzięki wyposażeniu w nowatorskie sterowanie cyfrowe, pozwalające na pracę opierającą się na wcześniej wprowadzonych do programu urządzenia wartości, urządzenia tego typu są nadzwyczaj precyzyjne i funkcjonalne.

Maszyny tego typu wyposażone są poza tym w korpus o konstrukcji bramowej. Posiadają również sztywny rewolwer.

Zaletą używania tego rodzaju obrabiarek może być dodatkowo małe zużycie – w trakcie wytwórczości – energii elektrycznej.

Prasy rewolwerowe, jak już nazwa wskazuje, zaopatrzone są w rewolwer narzędziowy. Może on posiadać kilka stacji o różnorodnej średnicy narzędzia. Na wyposażeniu maszyny tego rodzaju posiadają nieraz sporo specjalistycznych narzędzi, które umożliwiają realizowanie nawet skomplikowanych zadań obróbczych. Prasy rewolwerowe CNC mają częstokroć nastawne programem, podwyższane stoły szczotkowe. Z tej racji blacha przesuwana po stole bezkontaktowo porusza się ponad systemem przyrządów i nie dochodzi w tej sytuacji do powstawania na niej rys.

Prasa rewolwerowa, wykrawarka BEHRENS CB 20 II

Prasa rewolwerowa, wykrawarka BEHRENS CB 20 II

Jakie parametry techniczne charakteryzują prasy rewolwerowe? Znaczące dla tego typu obrabiarek mogą być takie parametry, jak na przykład: największy nacisk urządzenia, największy obszar obrabianej blachy, maksymalna grubość obrabianej blachy, wielkość posuwów, optymalna ilość skoków przy znakowaniu oraz wykrawaniu, największa średnica narzędzia, zużywanie energii i specyficzna dla tego typu pras – wielość obrotowych stacji w rewolwerze, posiadającym często możliwość automatycznej wymiany narzędzi.

Prasa rewolwerowa AMADA PEGA 244

Prasa rewolwerowa AMADA PEGA 244

Bywają typy tych maszyn mające nie tylko tradycyjną rewolwerową głowicę, ale też mogące mieć tzw. Manipulator – umożliwiający samoczynne przezbrajanie narzędzi, bez konieczności wykonywania przestojów – posiadający magazyn narzędzi o pojemności do kilkuset sztuk.

Można stwierdzić, że ażeby dostosować dobrą prasę rewolwerową do realizowania określonych zabiegów związanych z obróbką przedmiotów wykonanych z metalu, powinno się pamiętać, by kierować się charakterystycznymi dla tych obrabiarek wielkościami technicznymi.

Podsumowując, w Polsce i za granicą upłynnianych jest teraz sporo rodzajów tego typu urządzeń do metali, stosowanych do realizowania przeróżnych zadań obróbczych. Maszyny tego rodzaju mają różnorodne wielkości, tudzież parametry techniczne pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *