Zaginarki do blachy

Zaginarki do blachy są to urządzenia produkowane jako urządzenia konwencjonalne lub ze sterowaniem NC i CNC – które pozwalają na programowanie określonych cyklów pracy oraz umożliwiają realizację określonych zabiegów bez zmiany detalu.

Konwencjonalne zaginarki to maszyny, których parametry pracy przed realizacją każdej serii ustawia się od nowa ręcznie. Tego typu zaginarki do blachy zbudowane są z korpusu, ruchomego zderzaka, ramion do prowadzenia blachy, dolnego ramienia gnącego, górnej belki z nożem, który może być dzielony na segmenty oraz pedału przeznaczonego do sterowania maszyną.

Zaginarka mechaniczna RAFAMET KM 4 X 2000

Zaginarka mechaniczna RAFAMET KM 4 X 2000

Zaginarki do blachy pozwalają na gięcie blachy oraz zaginanie jej na zadany kąt. Tego rodzaju maszyny posiadające sterowanie NC zbudowane są tak, jak zaginarki konwencjonalne. Różnica między nimi polega tylko na tym, że takie urządzenia konwencjonalne sterowane są ręcznie, a maszyny które są wyposażone w sterowanie NC pracują na podstawie określonych wcześniej przez operatora parametrów pracy programu maszyny, w postaci obliczonych wielkości.

Zaginarki do blachy CNC to urządzenia, które same wyliczają parametry działania, według grubości blachy. Można na nich tworzyć różnego rodzaju programy, które pozwalają na realizację skomplikowanych zadań obróbczych.

Zaginarka do blachy CNC SCHROEDER SPB 3200/3

Zaginarka do blachy CNC SCHROEDER SPB 3200/3

Sterowanie tych maszyn pozwala na wizualizację przebiegu gięcia.

Stosowanie danego rodzaju zaginarki do blachy uzależnione jest od poziomu zróżnicowania zadań obróbczych, które mogą być na niej wykonywane. Dlatego realizacja zabiegów mniej skomplikowanych i niewielkiej partii obrabianego materiału opłacalna jest na tańszej zaginarce konwencjonalnej. Zadania bardziej skomplikowane zyskowniej jest realizować na szybkiej i dokładnej zaginarce ze sterowaniem NC i CNC – której większy koszt zakupu zwróci się w niedługim czasie, biorąc pod uwagę szybkość i dokładność jej pracy. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *