Zaginarki używane

Zaginarki do blachy są to urządzenia produkowane jako konwencjonalne lub urządzenia ze sterowaniem NC lub CNC – które umożliwiają zaprogramowanie zadanych cyklów pracy i pozwalają na wykonywanie określonych zadań.

Duże jest zapotrzebowanie na rynku nie tylko na nowe, ale też na zaginarki używane konwencjonalne do blachy – urządzenia, które przed realizacją każdego zadania obróbczego ustawia się od początku ręcznie.

Maszyny te składają się z korpusu, ruchomego zderzaka, ramion do prowadzenia blachy, dolnego ramienia gnącego, górnej belki z nożem, który może być dzielony na segmenty i pedału przeznaczonego do sterowania maszyną.

Zaginarki używane poszukiwane są przede wszystkim ze względu na ich atrakcyjną cenę. Ich sprzedawcy oferują takie urządzenia po przeglądach technicznych i – często – z bogatym oprzyrządowaniem.

Zaginarka RAFAMET KM 4

Zaginarka RAFAMET KM 4

Sporym zainteresowaniem cieszą się również zaginarki używane, posiadające sterowanie NC zbudowane są tak, jak zaginarki konwencjonalne. Różnica między nimi polega na tym, że maszyny konwencjonalne tego typu sterowane są ręcznie, a urządzenia posiadające sterowanie NC pracują na podstawie podanych wcześniej przez operatora parametrów pracy programu urządzenia, w postaci wyliczonych wielkości, a także tworzenie różnego rodzaju programów.

Zaginarki używane wyposażone w sterowanie CNC to urządzenia, które również można nabyć obecnie w doskonałym stanie technicznym, po przeglądach i w niższej cenie, niż nowe maszyny tego rodzaju.

Obrabiarki te same obliczają parametry pracy, wg grubości arkusza blachy. Można na nich tworzyć różne programy, które pozwalają na wykonywanie skomplikowanych zabiegów obróbczych, na przykład takich kształtów jak walce, czy rury. Sterowanie takich urządzeń pozwala na wizualizację procesu gięcia.

Zaginarki nowe i używane posiadają niejednokrotnie wyposażenie, pozwalające im na używanie ich do zaginania pojedynczych detali lub też całych partii profili.

Zaginarka do blachy XOCA 2000/5

Zaginarka do blachy XOCA 2000/5

Wykorzystanie określonego rodzaju zaginarek uzależnione jest od stopnia zróżnicowania zadań obróbczych, które mogą być na nich wykonywane. Dlatego wykonywanie zabiegów mniej skomplikowanych opłacalne jest na tańszych konwencjonalnych zaginarkach.

Skomplikowane zadania lepiej jest realizować na szybszych i dokładniejszych zaginarkach posiadających sterowanie NC i CNC.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *