Frezarki CNC używane

Obecnie na całym świecie dużą popularnością cieszą się nowe frezarki CNC, ale i frezarki CNC używane. Są to obrabiarki, stosowane do obrabiania przedmiotów z metalu. Zasadniczym zadaniem takich obrabiarek jest frezowanie na przykład gwintów i rowków. W jaki sposób pracują frezarki sterowane cyfrowo? Takie urządzenia ze sterowaniem cyfrowym zaopatrzone są w układ sterowania, który to zastosowuje wielkości liczbowe przy wyznaczaniu następujących pozycji frezów, według skrawanego materiału. Wpisywane do sterującego układu parametry liczbowe bywają zaszyfrowane na taśmie.

Sporym zainteresowaniem cieszą się nowe frezarki tego typu, ale i frezarki CNC używane. Takie duże obrabiarki, czyli centra frezarskie CNC wykorzystuje się w głównej mierze w większych zakładach produkcyjnych czy fabrykach. Takie wydajne, ale również dokładne obrabiarki stają się nieraz nieodzownymi frezarkami do produkcji wielkoseryjnej i masowej, kiedy czas jest istotnym czynnikiem, podczas wytwarzania metalowych przedmiotów. Na całym świecie produkowanych i sprzedawanych jest bardzo wiele frezarek CNC, oraz centrów frezarskich, które pozwalają na szybszą realizację różnorodnych zadań i bardzo ułatwiają pracę.

Na rynku metalowym istotną pozycję mają takie polskie frezarki MAHO, Poręba, Avia, czy Jafo czy HECKERT. Są to niezwykle dokładne obrabiarki, które charakteryzują się precyzyjnością podczas pracy. To są obrabiarki, które cenione są przez użytkowników frezarek CNC do metali. Frezarki sterowane cyfrowo cenione są między innymi za tego typu zalety, jak brak wzorników , szybki czas zmiany obrabiarki na dane automatyczne cykle pracy, uniezależnienie wykonania produkcji od zmęczenia obsługującego frezarkę pracownika, ale też obniżenie procentu braków – dzięki eliminacji błędów popełnianych przez obsługującego maszynę pracownika.

Centrum obróbcze CNC DECKEL MAHO DC 70V

Centrum obróbcze CNC DECKEL MAHO DC 70V

Nowe i używane frezarki CNC firmy Jafo są to obrabiarki, które posiadają następujące istotne parametry techniczne: rowki w stole – ich ilość, szerokość i rozstaw, największe posuwy wzdłużne, wysuw pinoli, zakres prędkości obrotowych wrzeciona poziomego i pionowego, zakres posuwów bezstopniowych, wielkość posuwów szybkich, pionowych, nominalny moment silnika napędu posuwów pionowego, wzdłużnego i poprzecznego, moc silnika pompy hydraulicznej, i największa masa skrawanego przedmiotu wraz z przyrządem. Tego rodzaju obrabiarki sterowane cyfrowo wyprodukowane przez JAFO cieszą się zainteresowaniem nabywców nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Kto może zostać operatorem frezarek CNC? Należy pamiętać, że nowe frezarki CNC i frezarki CNC używane mogą być obsługiwane przez osoby, przeszkolone w zakresie używania tych urządzeń oraz bezpieczeństwa pracy, mianowicie zasad bhp, oraz mają odpowiednią wiedzę o pracy oraz obsłudze takich obrabiarek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz