Obrabiarki do metalu

Obrabiarki do metalu produkowane są jako konwencjonalne albo jako urządzenia CNC. Takie maszyny CNC, dzięki posiadaniu sterowania komputerowego z zapisanymi w pamięci programami, powodują, że praca na nich przebiega w sposób szybszy niż na innych konwencjonalnych urządzeniach.

Frezarka CNC AVIA FNE 50 N

Frezarka CNC AVIA FNE 50 N

Aby ułatwić na rynku skupowanie i sprzedaż takich urządzeń powstaje coraz więcej komisów maszyn, czy giełd maszyn, oraz firm, które zajmują się skupem i sprzedażą urządzeń tego typu, na przykład firma Maszyneria.pl

Ale jak można scharakteryzować np. taki komis maszyn? Na czym polega jego działanie?

Komis maszyn to instytucja, pomagająca kupować, a także sprzedawać różnego rodzaju urządzenia, między innymi obrabiarki do metalu w sposób ustalony w umowie danego komisu. Osoba, która pozbywa się obrabiarki i zleca sprzedaż komisowi zostaje zleceniodawcą. Komis zajmuje się zbyciem maszyny, ale wymaga zapłaty umownej prowizji za realizację umowy.

Giełda maszyn – jest to z kolei spotkanie handlowe, zorganizowane, by zapewnić sprzedającym oraz kupującym zrealizowanie celu, wiążącego się ze skupem lub sprzedażą maszyn do metali. Giełdy funkcjonują według określonego regulaminu.

Na rynku sprzedawanych jest wiele maszyn do metali zarówno konwencjonalnych, jak i CNC. Nowe obrabiarki do metalu to urządzenia nie tylko polskich, ale również zagranicznych renomowanych firm, na które nabywca otrzymuje gwarancję od producenta. Maszyny używane można nabyć często dużo taniej.

Frezarka narzędziowa AVIA FNF 32 T

Frezarka narzędziowa AVIA FNF 32 T

Oferujący maszyny na sprzedaż pozwalają kupującemu sprawdzić stan techniczny obrabiarek i możliwości określonego urządzenia. Sprzedawcy proponują aktualnie używane obrabiarki sprawdzone, gotowe do pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz