Prasy krawędziowe i mimośrodowe

W Polsce bardzo atrakcyjne są prasy krawędziowe i mimośrodowe do metali, produkowane przez zakłady polskie, duńskie, tudzież japońskie. Prasy krawędziowe używane do prasowania przedmiotów z metalu bywają nazywane krawędziarkami. Krawędziarki konwencjonalne to są prasy, których działanie zdecydowanie zależy od umiejętności, tudzież doświadczenia obsługującego.

Prasy krawędziowe sterowane numerycznie do obróbki przedmiotów wykonanych z metali to maszyny, które realizują operacje obróbcze według wcześniej wpisanych do komputerowego programu. Automatyk tylko dogląda pracę krawędziarki sterowanej numerycznie. Dzięki wpisywanym do programu wielkościom, prasy tego rodzaju są bardzo skrupulatne, ale również w sposób szybki robią zaprogramowane wcześniej zadania. Tego typu prasy ze sterowaniem numerycznym z racji precyzji, ale też efektywnego wykonywania obróbki , stosowane są bardzo często w narzędziowniach, zakładach przemysłowych i fabrykach, trudniących się wytwórczością wielkoseryjną bądź masową.

Tego typu prasy do metalu to prasy, posiadające gigantyczne możliwości obróbcze, dlatego na całym świecie powiększa się liczba ich klientów.

Prasy krawędziowe CNC przeznaczone do prasowania przedmiotów metalowych, dzięki posiadaniu sterowania numerycznego, zapamiętującego wpisane wcześniej do programów komputerowych dane, mają możliwość szybkiego, ale również skrupulatnego powielania zabiegów związanych z obróbką. Ze względu na to, że obrabianie na nich staje się coraz łatwiejsza, czy też szybsza, powiększa się na nie popyt, i kupujący cieszą się większą oszczędnością i dzięki temu oszczędnością środków finansowych ponoszoną za wykonywaną na takich urządzeniach fabrykację. Oprócz nowych pras krawędziowych, coraz to więcej sprzedających sprzedaje teraz takie używane maszyny do obróbki metalu.

Prasa krawędziowa NC

Prasa krawędziowa NC

Ich sprzedawcy oferują te obrabiarki po przeglądach oraz zaopatrzone w różnego typu oprzyrządowanie. Takie uzupełniające przyrządy umożliwiają poszerzenie działania tego typu maszyn. Oprócz tego, sprzedawcy pozwalają na wypróbowanie maszyn na ruchu i pozwalają w ten sposób przekonać się, czy konkretna prasa krawędziowa w odpowiedni sposób realizować będzie zamyślone zabiegi.

O ile chodzi np. o prasy mimośrodowe wysięgowe do obróbki metalu, to maszyny, dla których znamienną cechą jest naturalnie to, iż mają one wolny dostęp do stołu ze wszystkich trzech stron maszyny. Są to prasy, które posiadają niejednokrotnie stoły nastawne – których to budowę można regulować, lub stoły stałe – które tworzą całość z korpusem. Co wyróżnia prasy mimośrodowe?

Prasa mimośrodowa LENR 40 A

Prasa mimośrodowa LENR 40 A

Prasy mimośrodowe do metali to obrabiarki, dla których znamienne jest regulowanie skoku suwaka. Ich istotnym przeznaczeniem jest zgniatanie, gięcie, toczenie, czy wykrawanie. W dolnej części skoku suwaka mimośrodowej prasy dopuszczane są nominalne wartości ścisku takiego urządzenia. Oprócz pras mimośrodowych nowych, coraz więcej sprzedających proponuje teraz prasy mimośrodowe używane do obróbki przedmiotów z metali. Sprzedający sprzedają tego typu urządzenia po przeglądach oraz zaopatrzone w różnego typu wyposażenie. Takie specjalistyczne przyrządy umożliwiają poszerzenie działalności tego typu obrabiarek.

Można tu postawić pytanie, jaka prasa mimośrodowa będzie dla nas najodpowiedniejsza? Wykorzystując do pracy prasę mimośrodową należy wziąć pod uwagę to, że nieodpowiedni rodzaj pracy, powodujący przeciążenie prasy, wywołuje często obniżenie prędkości pracy koła zamachowego, co związane jest również z przeciążeniem pracy silnika. Natomiast to może prowadzić do uszkodzeń silnika prasy mimośrodowej. Zbytnie obciążenie może dodatkowo powodować trwałe odkształcenie wału, czy nawet pęknięcie całościowe korpusu.

Prasy krawędziowe i mimośrodowe są chętnie nabywane przez klientów polskich i zagranicznych, ponieważ doskonale sprawdzają się podczas realizacji zabiegów obróbczych zarówno w przypadku produkcji wielkoseryjnej w dużych fabrykach, jak i średnio- i małoseryjnej w niewielkich zakładach produkcyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz