Skup pras

 

Teraz na świecie jest wiele firm, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów i oferują sprzedaż i skup pras – mnóstwo modeli pras, między innymi prasy mimośrodowe, prasy krawędziowe, czy prasy rewolwerowe. Oprócz tego, przy obróbce w warsztatach, narzędziowniach oraz w warsztatach produkcyjnych użytkowane mogą być ponadto prasy śrubowe, prasy pneumatyczne ale także prasy karoseryjne.

Skup pras prowadzą obecnie również komisy maszyn i giełdy maszyn, które według określonego regulaminu umożliwiają swoim klientom nabycie danej maszyny lub pomagają ją upłynnić.

Ale czym właściwie zajmują się prasy do metalu? Prasy do metali to maszyny, przeznaczone do prasowania przedmiotów wykonanych z metalu. Zabieg taki polega na nacisku na tego typu materiały, które podczas obróbki ulokowane są między roboczymi elementami prasy.

Jakie na polskim rynku są najpopularniejsze maszyny tego typu? Jeśli chodzi o sprzedaż i skup pras, to dotyczy on często pras mimośrodowych. Prasy mimośrodowe to są urządzenia, dla których charakterystyczne jest ustawianie skoku suwaka. Ich istotnym zadaniem jest prasowanie, gięcie, albo wykrawanie. Obrabiarki takie posiadają pneumatyczny, bądź też hydrauliczny wyrzutnik, który zapewnia maszynie tzw. płytkie ciągnienie.

Popularna jest u nas również sprzedaż i skup pras hydraulicznych do metalu. Prasy hydrauliczne to też obrabiarki zaprojektowane do tzw. prasowania oraz do wykrawania odkuwek. To są obrabiarki, które tłoczą blachę na zimno. Do zalet ich należy uzyskiwanie stałej prędkości ruchów suwaka, w czasie odkształcania, ale też to, że ich nacisk nie jest zależny od miejsca suwaka. Maszyny te mają możliwość poza tym regulowania prędkości czy nacisku suwaka, zapewniają konstruowanie właściwych warunków wytwórczości. Zapewniają bezpieczeństwo maszyny przed przeciążeniem. Niezależnie od tego, pozwalają w nietrudny sposób Prasy krawędziowe przystosowane do obrabiania przedmiotów metalowych to inaczej krawędziarki. Obrabiarki takie przeznaczone są niekiedy do prasowania, czy też zgniatania przeróżnego rodzaju przedmiotów wyprodukowanych z metali.

Prasa hydrauliczna PHM 160 C

Prasa hydrauliczna PHM 160 C

Prasy krawędziowe CNC do metalu są to zaś obrabiarki, wykonujące zabiegi obróbcze na podstawie już wcześniej wprowadzonych do programu danych.

Prasa krawędziowa NC

Prasa krawędziowa NC

Prasy rewolwerowe są to wykrawarki ze sterowaniem numerycznym. Dzięki wyposażeniu w zautomatyzowane sterowanie liczbowe, umożliwiające wytwórczość korzystającą z uprzednio wprowadzonych do programu obrabiarki wartości, obrabiarki tego rodzaju są niesłychanie precyzyjne oraz funkcjonalne. Zaletą stosowania tego rodzaju pras jest również niskie eksploatowanie podczas pracy energii elektrycznej.

Jeśli chodzi o inne rodzaje pras do metali, to nie tylko w/w maszyny tego rodzaju znajdują swoich nabywców.

Obecnie na całym świecie rośnie sprzedaż i skup pras stosowanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Takie prasy zajmują się obróbką tworzyw, które nazywa się tłoczywem. Tłoczywem są zazwyczaj wielocząsteczkowe związki z modyfikującymi środkami, jak duroplasty, fenoplasty, ale także aminoplasty, inaczej rozmaitego typu specjalne żywice. Tłoczywo najczęściej jest w formie tabletek, albo proszku. Zamieszczane jest w nagrzanej formie urządzenia. Rozgrzane ścianki formy uplastyczniają żywicę, która znajduje się w tłoczywie. Stempel przyciska tłoczywo, a potem zapełnia nim gniazdo. W następnej kolejności zachodzi polikondensacja, proces utwardzania żywicy, która znajduje się w tłoczywie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz