Tokarki CNC używane

Tokarki CNC używane, podobnie ja inne maszyny używane do obróbki metalu są chętnie nabywane przez przedsiębiorstwa produkcyjne zarówno w Polsce, jak i za granicą. Takie używane maszyny po przeglądach technicznych można obecnie nabyć na rynku metalowym w przystępnych cenach.

Jakie funkcje pełnią takie tokarki do metalu? Jednymi z najpopularniejszych upłynnianych takich tokarek są w tej chwili zautomatyzowane tokarki CNC. Maszyny te produkowane są jako urządzenia z konwencjonalnym sterowaniem ale też posiadające sterowanie numeryczne. Tokarki ze sterowaniem cyfrowym do obróbki przedmiotów z metali zajmują się obróbką materiałów posiadających kształty obrotowe. Wykonują one głównie toczenie, które wykonują ruchami obrotowymi czy prostolinijnymi, czyli ruchami ruchami posuwnymi.

Tokarki CNC używane można kupić w firmie handlowej Maszyneria.pl – która od lat działa na rynku metalowym, a jej specjaliści pomagają klientom dobrać odpowiednie maszyny do realizacji konkretnych zadań obróbczych.

Tokarka CNC PINACHO TURNING SMART 8

Tokarka CNC PINACHO TURNING SMART 8

Tokarki sterowane numerycznie przeprowadzają zadania na metalach w kłach ich konika i wrzeciona. Przy realizacji obróbki przedmiot z metalu może być zamieszczony z dwóch stron, w kłach wrzeciona oraz konika. Niekiedy bywa, że wtedy jest używana tak zwana tarcza zabierakowa, której zabierak powoduje ruch obrotowy przedmiotu. Tego typu tokarki mają: wrzeciennik ale również silnik napędowy. Najważniejszymi wartościami podczas procesu toczenia są między innymi: posuwy podawane w mm/obr, średnica toczenia podawana w mm czy szybkość skrawania w m/minutę.

Tokarka CNC HAAS TL-15

Tokarka CNC HAAS TL-15

Obrabiarki tego rodzaju realizują także inne – niewymienione wyżej – zadania obróbcze. Ale trzeba pamiętać, że do wykonywania ich niezbędne jest wyposażenie w specjalne urządzenia. Tokarki wyposażone w sterowanie numeryczne – ze względu na ich szybkość pracy i precyzję wykonania zabiegów tokarskich – wykorzystywane są niejednokrotnie do obróbki masowej w hutach, a nie tak jak ich wersji uproszczonej, stosowanej przy obróbce małoseryjnej i jednostkowej, gdzie stopień trudności wykonania zadań skrawaniem bywa o wiele niższy.

Takie urządzenia sterowane numerycznie nie tylko toczą, ale też wiercą, podobnie jak wiertarki, a także mogą frezować, podobnie do frezarek. Taka zaleta sprawia, że w tego rodzaju wielofunkcyjne nowe i używane tokarki CNC niejednokrotnie wyposaża się huty i fabryki.

Dzięki takim przymiotom są one szczególnie ekonomiczne w pracy oraz chętnie wykorzystywane w czasie produkcji wielkoseryjnej i masowej.

Takie urządzenia CNC to są skomputeryzowane, unowocześnione obrabiarki, które zapamiętują program obróbki. Tokarka nowoczesna, zautomatyzowana, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród nabywców, to jest tokarka CNC FAMOT 400 polskiej firmy FAMOT, konstrukcyjnie zbliżona do tokarki ze sterowaniem CNC GILDEMEISTER CTX 400. Ma ona dwie sterowane osie – posuwy X i Z, a także dwunastonarzędziową głowicę rewolwerową. Istotne dla takiej tokarki dane techniczne to np.: przesuw w osi X i osi Z, średnica przelotu nad łożem, ale też wielkość przelotu wrzeciona. Tokarka ta waży prawie 4,6 t, natomiast jej wymiary to: 4,6 x 18,5 m. Ciekawe jest, że przy swoich wymiarach może osiągnąć w czasie pracy od 40-4000 obrotów wrzeciona na min. Sterowanie tego urządzenia CNC – GE FANUC Series OTC umożliwia dokładne wykonywanie wielu rodzajów operacji tokarskich.

Tokarki sterowane numerycznie nowe i używane są na całym świecie wykorzystywane przy obróbce produktów zrobionych z metalu, stali i żeliwa, przy produkcji wielkoseryjnej i masowej. Jest to spowodowane tym, że bez trudu potrafią zapamiętać one wprowadzone do komputera parametry, co w znacznej mierze usprawnia obróbkę.

Najpowszechniejsze polskie tokarki cyfrowe to są urządzenia takich producentów, jak np. FAMOT, FAT i PORĘBA. Kupno tego rodzaju używanych maszyn jest korzystne głównie dla dużych firm, fabryk a także zakładów, które zajmują się wielkoseryjną produkcją, oraz dla mniejszych zakładów dla których nie bardzo zyskowny jest zakup nowych i często drogich maszyn. Wtedy zaopatrują się w takie tokarki CNC używane, zgodne z ich potrzebami jakościowymi i technicznymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tokarki CNC i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz