Frezarki CNC

Frezarki CNC to są obrabiarki, stosowane do obrabiania przedmiotów z metalu. Zasadniczym zadaniem tego rodzaju obrabiarek jest frezowanie np. gwintów lub rowków.

Frezarki CNC – urządzenia sterowane cyfrowo wyposażone są w układ do sterowania, który to bezpośrednio zastosowuje informacje numeryczne podczas wyznaczania położeń freza, w porównaniu do podlegającego obróbce przedmiotu. Dzięki posiadaniu takiego sterowania frezarki CNC mogą w sposób szybki frezować przedmioty mające kształty o różnych wielkościach.

Frezarka rewolwerowa CNC MECHANICY PRUSZKÓW FYJ 40 RN

Frezarka rewolwerowa CNC MECHANICY PRUSZKÓW FYJ 40 RN

Ale nie tylko na polskim rynku, również za granicą produkuje się wiele frezarek CNC, oraz centrów frezarskich, umożliwiających sprawną realizację różnych zabiegów i, co za tym idzie, bardzo poprawiają pracę.

Na polskim rynku wyjątkowe miejsce posiadają takie polskie frezarki CNC, jak Poręba, Avia, ale też Jafo, niemieckie frezarki HERMLE, HECKERT oraz MAHO.

Frezarka CNC NOVAR 1500

Frezarka CNC NOVAR 1500

Frezarki sterowane numerycznie cenione są głównie za tego rodzaju zalety, jak np.: brak wzorników skracający czas przygotowania technicznego produkcji, sprawny czas przestawiania maszyny na wybrane automatyczne cykle pracy, uniezależnienie wykonania wytwarzania od zmęczenia pracownika obsługującego maszynę, ale także obniżenie procentu braków, dzięki wyeliminowaniu błędów, które byłyby popełniane przez pracownika obsługującego frezarkę.

Frezarki sterowane numerycznie wyprodukowane przez firmę Jafo są to maszyny, dla których ważne są parametry techniczne takie, jak: rowki w stole (ilość, szerokość, rozstaw), największe posuwy wzdłużne, poprzeczne oraz pionowe stożek wrzeciona, kąt skrętu głowicy, wysuw pinoli, zakres prędkości obrotowych wrzeciona poziomego i pionowego, wielkość posuwów szybkich, pionowych, wzdłużnych i poprzecznych, nominalny moment silnika napędu posuwów pionowego, wzdłużnego i poprzecznego, moc silnika napędu wrzeciona poziomego i pionowego, moc silnika elektropompki chłodziwa, albo maksymalna waga skrawanego przedmiotu wraz z przyrządem.

Takie frezarki sterowane numerycznie budowane przez Jarocińską Fabrykę Obrabiarek S.A. cieszą się wielkim uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Jaka frezarka CNC będzie dla nas najbardziej odpowiednia? Zanim kupimy frezarkę CNC, czy centrum frezarskie, powinniśmy przemyśleć, która maszyna tego rodzaju może być najbardziej odpowiednia do realizacji danych zabiegów frezerskich, będzie miała odpowiednie parametry oraz będzie szybka, sprawna i wydajna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *