Wiertarki

Wiertarki przeznaczone są zwłaszcza do wiercenia, wywiercania lub rozwiercania otworów w przedmiotach metalowych.

Na całym świecie sprzedawanych jest wiele rodzajów wiertarek.

W jaki sposób pracują wiertarki? Wiertarki zajmują się wierceniem, wywiercaniem i rozwiercaniem przedmiotów metalowych przy wykorzystaniu różnego typu wierteł.

Wiertarki do metalu, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów to przede wszystkim niewielkie i lekkie wiertarki stołowe. Mogą one posiadać uchwyt wiertarski od 1 do 16 mm. Mogą posiadać również cyfrowy pomiar głębokości.

Podstawowe dane techniczne tego typu maszyn dotyczą ich średnicy wiercenia w stali i żeliwie, przesuwu wrzeciona lub prędkości wrzeciona.

Czym charakteryzują się wiertarki promieniowe? Wiertarki te przeznaczone do obróbki przedmiotów wykonanych z metalu, to szybko pracujące i dokładne maszyny, które są często wybierane do pracy w dużych zakładach produkcyjnych oraz fabrykach, zajmujących się wierceniem oraz roztaczaniem dużych otworów w przedmiotach o znacznej wadze i o dużej wielkości. To są solidne i precyzyjne maszyny, pozwalające obrabiać stal, kolorowe metale, ale też stopy lekkie.

Wiertarka promieniowa CEGIELSKI WRA 451

Wiertarka promieniowa CEGIELSKI WRA 451

Aby można było w sprawny sposób sprawny wykonać wymianę narzędzi podczas realizacji zadań obróbczych na tych wiertarkach, zamocowywane są na nich szybkomocujące wiertarskie uchwyty.

Maszyny takie mają olbrzymie możliwości w zakresie obróbki przedmiotów metalowych.

Stosowane są one do różnego typu zadań obróbczych, np. wiercenia, ale także gwintowania.

Wiertarki kadłubowe są to maszyny, które charakteryzują się dużą sztywnością budowy. Cecha ta sprawia, że te precyzyjne urządzenia są często stosowane podczas produkcji masowej.

Wiertarka kadłubowa WKA-40

Wiertarka kadłubowa WKA-40

Wiertarki słupowe to z kolei uniwersalne urządzenia. Stosuje się je często w warsztatach usługowych do wykonywania zadań obróbczych na przedmiotach o dużych gabarytach. Są to wydajne obrabiarki, potrafiące w szybki i łatwy sposób skrawać też wysokie przedmioty.

Podczas obróbki, można na tego rodzaju maszynach w prosty sposób regulować obrotową prędkość wrzeciona. Maszyny te mają posuwy mechaniczne. To są obrabiarki o sztywnej budowie, charakteryzujące się dużą precyzją działania.

Podobnie, jak kadłubowe wiertarki, posiadają stoły o rowkach teowych, które pozwalają im na łatwe umocowywanie obrabianych przedmiotów.

Konkludując, można stwierdzić, że wiertarki do obróbki przedmiotów z metalu to są dokładne oraz dobre maszyny, przystosowane do wykonywania skomplikowanych zadań obróbczych.

Przed zakupem wiertarki należy zastanowić się, jaka obrabiarka tego rodzaju może być najbardziej odpowiednia do realizacji określonych zadań z zakresu wiercenia i rozwiercania materiałów metalowych, będzie miała odpowiednie parametry, a zarazem będzie spełniała nasze oczekiwania pod względem jakości, realizacji zadań i wydajności. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *