Tokarki do metali

Tokarki do metali to są obrabiarki wykorzystywane do obróbki przedmiotów metalowych. Pracę takich urządzeń określa się mianem toczenia.

Tokarki do metali są to najczęściej używane urządzenia w branży metalowej. Zapotrzebowanie na rynku na tego typu maszyny wciąż wzrasta. Zakłady, które je produkują ustawicznie unowocześniają je, toteż praca na takich obrabiarkach zaczyna być coraz mniej skomplikowana.

Tokarki do metalu konstruowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wszystkie typy tokarek przeznaczone są do wykonania określonego zadania.

Tokarka uniwersalna TOS S32

Tokarka uniwersalna TOS S32

Tokarki do metalu są to maszyny, które zajmują się obróbką głównie przedmiotów, posiadających wygląd brył obrotowych, jak: wałki, stożki, czy kule.

Tokarki do obróbki metalu zbudowane są z: wrzeciennika, silnika napędowego, przekładni wrzeciennika, skrzynki posuwu, suportu, a także konika.

Działanie tokarek polega na tym, że ulokowany w kłach lub w uchwycie przeznaczony do obróbki przedmiot, podlega toczeniu narzędziem tokarskim.

Urządzenia takie obrabiają materiały najczęściej wiertłem albo nożem tokarskim.

Tokarki do metali głównie realizują toczenie wzdłużne i toczenie poprzeczne, toczenie gwintów, toczenie kopiowe lub nawiercanie nakiełków. Aby rozszerzyć działalność tych obrabiarek, producenci proponują szeroki asortyment ich wyposażenia, przyrządów uniwersalnych, pasujących do wielu typów tokarek oraz przyrządów specjalnych.

Na całym świecie sporym zainteresowaniem ze strony nabywców cieszą się tokarki takich polskich producentów, jak na przykład TUM, TUR czy TUJ. Uznanie zyskały takie zagraniczne marki, jak np.: CU, 3MM C13M, czy 16K20, prezentujące cenioną przez nabywców klasę.

Obecnie produkuje się wiele tokarek, sprzedawcy przedstawiają również bogatą ofertę tego typu maszyn używanych. Kupno takich urządzeń jest niezwykle opłacalne, szczególnie dla niewielkich warsztatów remontowych, narzędziowni lub firm, które zajmują się mało- i średnioseryjną wytwórczością, oraz dla których nie koniecznie zyskowny jest zakup nowych i kosztownych obrabiarek. Wówczas kupują oni obrabiarki używane, zgodne z ich potrzebami jakościowymi i technicznymi. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *